Project Description

مِدا نام نژاد خاص زنبور ایرانی است

شرکت تعاونی تولیدی پرورش زنبور عسل نحل میهن (مِدا) بیش از سه دهه است که در عرصه پرورش زنبور عسل، پرورش زنبور ملکه و تولید عسل مرغوب فعالیت می‌کند.

نحل میهن (مِدا) دارای ۳۵۰۰ کلنی زنبور عسل در سراسر کشور است و زنبورهای خود را هر سال حدود ۵۰۰۰ کیلومتر در سرتاسر ایران کوچ می‌دهد تا مجبور به استفاده از تغذیه دستی و مصنوعی به وسیله شربت شکر نشوند.

meda-honey-ad-with-tea

عسل مِدا دارای کیفیت بسیار عالی و دارنده بیش از ۶۵ عنوان و لوح برتری از جمله استاندارد ملی ارگانیک ایران و استاندارد FDA آمریکا می‌باشد.

   عسل

بهبود خواب تراوش بیشتر ملاتونین در مغز
بهبود حافظه تغذیه بهتر مغز با کلسیم و آنتی اکسیدان‌ها
بهبود سیستم ایمنی به دلیل ویژگی ضدباکتری و آنتی اکسیدان
بهبود سیستم گوارش افزایش آنزیم‌های گوارشی، کاهش التهاب روده‌ها، پیشگیری از زخم معده
instagram-nametag-MEDAORGANICHONEUY

  کارخانه مِدا

کمالشهر، شهرک صنعتی بهارستان، گلستان سوم

meda-honey-factory-on-map

آشنایی با عسل‌های مِدا

عسل طبیعی مِدا در مناطق مختلف ایران از جمله باغ‌ها و مناطق جنگلی شمال ایران، کوهستان‌های زاگرس شمالی و مرکزی و باغ‌های جنوب کشور تولید و برداشت می‌شود.

meda-honey-40giah

عسل چهل گیاه عسلی است که در طبیعت از تعداد بی‌شماری گل تهیه شده باشد و نتوان نقش عمده یک گل را در تهیه آن تعیین کرد. این عسل مخلوطی از عسل مناطق جنگلی شمال ایران و کوهستان‌های زاگرس شمالی است که اغلب پوشیده از گل گون است.

خواص عسل چهل گیاه: مقوی اعصاب و آرام‌بخش، هضم کننده غذا و ضد نفخ، سودمند برای طراوت و درخشندگی پوست، تقویت قلب، ضد التهاب

meda-honey-avishan

عسل آویشن توسط زنبورداران عسل از گلِ بوته‌های گیاه دارویی و مقوی گونه‌ای از آویشن که بومی مناطق کوهستانی زاگرس شمالی (کردستان) است جمع آوری می‌شود.

خواص عسل آویشن: درمان بیماری‌های عفونی و ضد قارچ. مقوی معده و درمان کننده زخم معده. ضد سرفه، سرما خوردگی و برونشیت. ضد نفخ. آرام بخش بیماری‌های عفونی روده.

meda-honey-konar

عسل کُنار از شکوفه‌های درخت کُنار یا سِدر تهیه می‌شود. از برگ این درخت کهنسال برای ضدعفونی کردن و شستن سر و بدن استفاده می‌شود. درخت کُنار بومی مناطق جنوب ایران و کشورهای همسایه است.

خواص عسل کُنار: مفید برای افراد دیابتی با مصرف روزانه ۱۵ گرم، کمک به دفع سموم از کبد، جلوگیری از ریزش مو و سودمند برای درخشندگی پوست، ضد انگل‌های دستگاه گوارشی، ضدعفونی‌کننده و تقویت‌کننده مفید برای دردهای معده.

meda-honey-gavangaz

عسل گون‌گز از گیاهی که در کوه‌های زاگرس مرکزی (کوهرنگ، زردکوه) می‌روید تهیه می‌شود. گون‌گز زرد رنگ است و عطر و طعمی مخصوص به خود دارد.

خواص عسل گون‌گز: ضد پوکی استخوان، ضد دردهای مفصلی، تقویت کننده دستگاه گوارش و اعصاب

meda-honey-gavangaz

عسل خارشتر به عسل سیاه یا ترنجبین معروف است. این عسل رنگی بسیار تیره و مزه‌ای خاص دارد. به خاطر درصد ساکارز بسیار پایین عسل خارشتر (۱٪) برای افرادی که به ناراحتی‌های قندی دچار هستند قابل استفاده است.

خواص عسل خارشتر: خارشتر از نظر پزشکی سنتی طبعی سرد دارد و برای رفع صفرا، سنگ کلیه، مثانه و جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های پروستات بسیار موثر است.

meda-honey-gavangaz

عسل بهارنارنج عطر ملایم بهارنارنج را دارد و روشن‌تر و کمی رقیق‌تر از سایر عسل‌هاست. این عسل از اوایل فروردین تا اواسط این ماه در باغ‌های شمال و جنوب کشور برداشت می‌شود.

خواص عسل بهارنارنج: تقویت کننده قلب، ضد بی‌خوابی، تقویت کننده اعصاب و آرام بخش

meda-honey-gavangaz

عسل یونجه عسلی است که از شهد گل‌های یونجه به دست می‌آید.

خواص عسل یونجه: تقویت کننده مغز و اعصاب، حافظه و دید چشم افراد کهنسال، دارای ویتامین‌های A و K، پیشگیری تشکیل آب گلوکوم و آب مروارید، نافع برای افرادی که خون دماغ می‌شوند، ملین و خون ساز و بند آورنده خون ریزی، تحلیل برنده ورم‌های بدن، مفید برای لرزش‌های اندام، نشاط آور و آرامش دهنده.